Údržba lyžařských tras 5.1.2021

Do terénu v úterý vyrazily po nočním a dopoledním sněžení celkem tři rolby, dva skútry a čtyřkolka. Rolbami se podařilo upravit většinu páteřních tras mezi Rolavou, Jelením, Perninkem, Abertamy a Božím Darem, včetně např. Mílovské cesty nebo trasy Jelení – Chaloupky.
Čtyřkolkou se stopovačem byly upraveny trasy v okolí Přebuzi a skútrem byla na bruslení utažena magistrála mezi Bublavou a Rolavou a osvětlené kolečko v Perninku.
Podmínky jsou velmi dobré, i když zatím ne ideální, a přestože občas se nějaké místo s kamínky ve stopě objeví, většina tras už je sjízdná na lepších lyžích.
Mimo tras, vyznačených na mapovém portálu zelenou barvou, proběhla zkušební úprava některých dalších tras, které však pro horší sjízdnost nebo úpravu jen části trasy nebyly na portál zadané. Jedná se např. o magistrálu u Božího Daru (Boží Dar – přístřešek HS), Bublavský okruh nad statky (obě trasy s opatrností sjízdné) nebo trasu Chaloupky – Chaloupecké parkoviště, která byla od Chaloupek upravena v délce cca dvou třetin, tedy ne až k Chaloupeckému parkovišti (příliš málo sněhu pro strojovou údržbu).
Za všechny běžkaře moc děkujeme řidičům roleb, skútrů i čtyřkolek za skvěle odvedenou práci.