Lyžařská sezóna 2016/2017 – poděkování

O víkendu 17.-19.3.2017 proběhly poslední úpravy stop, a to v okolí Božího Daru a na magistrále mezi Perninkem a Jelením. Na mnohých trasách v polohách okolo 1000 m n. m. je i po 26. březnu sněhová pokrývka, většinou se však jedná o nesouvislé úseky, v lese navíc již se značným nánosem jehličí. Sjízdná tak koncem března zůstává pouze Bučinská cesta (část magistrály od hamerské silnice nad Horní Blatnou směrem na Jelení), nicméně vzhledem k předpovědi počasí na následující dny lze očekávat rychlý úbytek sněhu i na této trase.

Děkujeme Karlovarskému kraji, krušnohorským obcím* i ostatním městům** a subjektům***, kteří strojovou údržbu běžeckých stop podporují. Poděkování patří také běžkařům, kteří na úpravu stop přispěli zakoupením placky či zasláním příspěvku na účet veřejné sbírky, jakož i prodejcům placek.

Zvláštní poděkování patří také s.p. Lesy ČR, a to za dlouhodobou spolupráci při budování a údržbě běžeckých tras, i dalším společnostem, spravujícím krušnohorské lesy – Arcibiskupství pražské a Lesy Jáchymov, s.r.o.

Děkujeme za přízeň a věříme, že zimní sezóna 2017/2018 bude, co se týče sněhové nadílky, stejně vydařená jako ta letošní.

Případné podněty, komentáře či připomínky, týkající se údržby běžeckých stop, posílejte na prvni.krusnohorska.ops@gmail.com – za vaše ohlasy předem děkujeme.

 loga-sponzori-stopy

* Abertamy, Boží Dar, Jáchymov, Nové Hamry, Pernink, Potůčky, Svazek měst a obcí Kraslicka (Kraslice, Rotava, Bublava, Stříbrná, Přebuz aj.)

** Nejdek, Ostrov, Karlovy Vary, Sokolov

*** Nemos Group, a.s., Skiareál Klínovec, Areál Novako, Restaurace Radniční Sklípek Boží Dar, Novák Nordic School, Lyžařská škola a půjčovna JPK, Hudy sport Karlovy Vary, Penzion u Sněhuláka Boží Dar.
Úprava běžeckých stop 11.-12.3.2017

Podmínky pro běžecké lyžování jsou na hřebenech hor i nadále velmi dobré a pro běžkaře budou i na tento víkend upraveny desítky kilometrů stop.
Stopy jsou upravovány během pátečního večera a noci na sobotu na následujících trasách:
– Klínovec: trasy v okolí Meluzíny, Macechy, Pytlácké rokle,
– Magistrála z Božího Daru přes Mrtvý rybník a Pernink do Jelení
– malý a velký okruh Ježíškovy cesty u Božího Daru + spojky na německé trasy,
– okruh Karlova běhu + spojka na Švýcárnu, bruslící okruh u Špičáku
– okolí Perninku (dle možností směr Červená jáma, Lesík, Větrov),
– z Chaloupeckého parkoviště na Chaloupky a Jelení + spojka na Kammloipe
– Petrlíkova cesta (na Chaloupkách je třeba počítat s hůře sjízdnými úseky)
– N. Hamry – Havraní vrch – Valeška – elektrovod – dále směr Vysoká Jedle

Předpověď počasí pro Boží Dar a Přebuz 
2017-03-11_0628482017-03-11_063023


Úprava běžeckých stop v okolí Božího Daru 9.3.2017

Ve čtvrtek v ranních hodinách proběhla úprava běžeckých stop v okolí Božího Daru (magistrála k rozc. pod Špičákem, Jáchymovská spojka, Myslivny – Krmelec – Hubertky – hřbitov, Špičácká cesta, hřbitov – celnice – viz mapka níže-tmavě zelené trasy).

Noční sněžení přešlo nad ránem v déšť, sníh je mokrý, teplota po ránu se na Božím Daru pohybuje okolo + 2°C, během dne může vystoupat až k 5°C. V noci na pátek očekáváme ochlazení a další sněžení, podmínky na víkend  by měly být opět velmi dobré, a to i v ostatních částech Krušných hor. Strojově jsou i nadále upravovány trasy mezi Vysokou Pecí/Jelením, Perninkem, Abertamy, Božím Darem a Klínovcem.

Stav údržby běžeckých tras v okolí B. Daru 9.3.2017 v 8:00 hod.
2017-03-09_083604

Záběry z webových kamer na Božím Daru (Neklid/Novako) 9.3.2017 ráno
loc_cams_lastimage (3) loc_cams_lastimage (2)

Výhled počasí na nadcházející dny pro Boží Dar (wetteronline.de/yr.no)
2017-03-09_085409 meteogram