Poslední teplý den. Od úterka se mírně ochladí, postupně přibude sněžení

iDnes.cz – 29. ledna 2018 7:22 V pondělí vyšplhá teplota až ke třinácti stupňům Celsia, v noci na úterý však přijde studená fronta a spolu s ní i mírné ochlazení. Během týdne už se vzduch neohřeje na víc než osm stupňů a teplota bude dále klesat. Zároveň začne postupně přibývat srážek, které budou ve vyšších polohách, o víkendu však již na většině území, sněhové. 2018-01-29_083805

Nástup do nového pracovního týdne zpříjemní teploty, které dosáhnout až třinácti stupňů Celsia. Bude se však jednat jen o epizodní oteplení, v dalších dnech již bude počasí chladnější.

„Příliv teplého vzduchu ukončí studená fronta, která bude v noci na úterý postupovat přes naše území k jihovýchodu. Za ní k nám pronikne chladnější vzduch od severozápadu a přechodně se k nám rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu,“ popisuje meteorolog Jan Rosa.

Nejnižší denní teploty by však během týdne neměly klesnout pod bod mrazu.

Pondělí přinese oblačnou, místy polojasnou oblohu. V horských oblastech se může ojediněle objevit slabý déšť. Od večera bude oblačnosti přibývat a to především v Čechách. Nejvyšší denní teploty budou mezi 9 až 13 °C,v oblastech nad 1000 m kolem 5 °C.

2018-01-29_083953Noc na úterý bude zatažená až oblačná. Od severozápadních částí republiky se může objevit déšť, ve vyšších oblastech sněžení. Nejnižší teploty klesnou až k 1 °C a nepřekročí 5 °C.

V úterý se vyskytne proměnlivá oblačnost, kterou místy doprovodí ojedinělé přeháňky. Ty budou ve vyšších polohách sněhového charakteru. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 3 až 7 °C.

Ve středu meteorologové očekávají zpočátku polojasnou až oblačnou oblohu, která se během dne zatáhne a objeví se i občasný déšť. Na horách v oblastech od 900 m budou srážky sněhové či smíšené. Nejvyšší teploty během dne budou okolo 4 až 8 °C.

Čtvrtek bude oblačný až zatažený, na většině území se vyskytne déšť nebo ve vyšších oblastech sněhové přeháňky. Později bude oblačnosti i srážek ubývat. Nejvyšší teploty během dne nepřekročí 7 °C

Pátek přinese převážně oblačnou oblohu a od severozápadu sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou až 5 °C a neklesnou pod 1 stupeň.

Na víkend a pondělí hovoří meteorologická predikce o oblačné až zatažené obloze. Tu na většině území doprovodí sněhové přeháňky, v nižších oblastech déšť. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 0 až 5 °C.

Zdroj: iDnes