Úprava lyžařských tras 10.1.2019

Pokud to ve čtvrtek (10.1.) podmínky dovolí, proběhne ráno úprava tras v okolí Božího Daru: Ježíškovy cesty, bruslícího okruhu, Cínové stezky a Mílovské cesty. Na dopoledne je plánovaná úprava magistrály z Božího Daru k Červené jámě, okruhu Karlova běhu a trasy na Plešivec.
Úprava tras rolbou z Jelení proběhne během čtvrtečního odpoledne a večera (komplet trasy mezi Perninkem, Jelením, Rolavou, Bublavou a Novými Hamry). Na stejnou dobu je plánovaná také úprava trasy Vysoká Pec/Radon arena – Severní louka – Vysoká Jedle – přebuzská silnice a napojení na trasy od Chaloupek (U elektrovodu).
Perninská rolba vyjede dle podmínek ve čtvrtek nebo pátek.

Aktualizováno 10.1. v 8:00 hod.: Silnice na Boží Dar (od abertamské zatáčky) je i dnes ráno uzavřená. Úprava stop plánovaná na dnešní ráno byla zatím odložena, rolba by měla z B. Daru vyjet kolem 9. hodiny (Ježíškova cesta, okruh Karlova běhu, Plešivec, magistrála směr Červená jáma). Pokud bude během dne silnice na Boží Dar otevřena, vyjede i druhá božídarská rolba (úprava bruslícího okruhu, Mílovské cesty, Cínové stezky).

Aktualizováno 10.1. v 11:00 hod.: Silnice na Boží Dar byla otevřena. V terénu jsou již obě božídarské rolby. Aktuálně je upraven malý okruh Ježíškovy cesty a Špičácká cesta, rolby dále upravují trasy od Krmelce k Myslivnám, Cínovou stezku a magistrálu od Špičáku k Červené jámě. V plánu je dále úprava bruslícího okruhu, okruhu Karlova běhu, trasy na Plešivec, Mílovské cesty a magistrály mezi Špičákem a Božím Darem (přes pláň).

Foto: Hraniční přechod u Jelení 8.-10.1.2019 (zdroj: kammloipe.com)

jeleni hranicni prechod kammloipe 2019-01