Úprava lyžařských tras 15.-16.1.2021

Po celodenním pátečním sněžení proběhne v noci na sobotu úprava lyžařských tras rolbami z Jelení, Abertam a Božího Daru. Upraveny budou trasy od Bublavy přes Jelení, Nové Hamry, Pernink a Mílov po Boží Dar. V sobotu nad ránem budou upraveny perninskou rolbou trasy mezi Perninkem, Horní Blatnou a Blatenským vrchem.

Ze čtvrtečního večera jsou upraveny trasy mezi Vysokou Pecí, Severní loukou, Vysokou Jedlí a přebuzskou silnicí, včetně napojení na Chaloupky. Úprava stop skútrem mezi Severní loukou a Nejdkem, vč. okruhů na Žižkově vrchu, probíhá během pátečního odpoledne.

Z pátku jsou upraveny také trasy kolem Klínovce, Meluzíny a Loučné, včetně tras na Suchou, k Horní Halži a k božídarské celnici.

V pátek odpoledne proběhla úprava perninského osvětleného kolečka (na fotce), poprvé včetně stopy na klasiku. Trasa v délce cca 1,7 km je osvětlena denně od 17 do 21 hodin.

1843_la

 


Úprava lyžařských stop 13.1.2021

Po úterním dnešním vydatném sněžení vyrazí do terénu rolby z Jelení, Perninku, Abertam i Božího Daru, aby utáhly první várku sněhové nadílky (druhou očekáváme v noci na čtvrtek a během čtvrtka).

Rolbou z Jelení bude v noci upravována magistrála k Bublavě a Perninku a trasy směr Chaloupky, Nové Hamry a celnice.

Abertamská a božídarská rolba vyrazí ve středu nad ránem a upraví trasy mezi Božím Darem, Mílovem, Bludnou, Perninkem, Abertamy a Plešivcem.

Perninskou rolbou budou během středečního rána upraveny trasy mezi Perninkem, Horní Blatnou a Blatenským vrchem a perninské osvětlené kolečko.

1950_la 2013_la

avansert_meteogram


Úprava lyžařských tras 9.-10.1.2021

Během sobotního večera a noci proběhla úprava následujících tras:

  • Abertamy – Červená jáma – Bludná (- Blatenský vrch) – Mílov – Myslivny – rozc. pod Špičákem – Mrtvý rybník – Hřebečná – Červená jáma
  • Okruhu Karlova běhu (rozc. pod Špičákem – Abertamská silnice – Východní Abertamy – U Mrtvého rybníka)
  • Abertamy – Pernink/letiště – brod – Planiny – Perninský les
  • Bublava – Rolava – Jelení (-celnice) – Bučinská cesta – Schuppenberská cesta – nádraží Pernink
  • Bublavský okruh + spojka k altánu/magistrále
  • Malý a velký okruh Ježíškovy cesty + Cínová stezka k Myslivnám
  • Vysoká Pec/Rudné – Severní louka nad Nejdkem – Vysoká Jedle – U závory.

Mapový portál Karlovarského kraje: http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/

UPOZORNĚNÍ: Na trase Hřebečná – Východní Abertamy probíhá těžba dřeva. Trasa je pro běžkaře nesjízdná!!!

nocni uprava stop jeleni rolava

Foto: Sobota 9.1.2021 ve stopě mezi u Bublavy, Přebuze, Perninku a Bludné


Skútrem upraveny trasy kolem Meluzíny, Suché

Ve středu 6. ledna byly skútrem bez stopovače projety trasy mezi Suchou, Meluzínou a Macechou (viz mapa níže). Úprava rolbou je plánovaná na pátek 8. ledna.

meluzina-sucha-skutr (1)


Info: Chaloupecká cesta + Vysoká Pec 6.1.2021

V rámci úterní úpravy stop byla z větší části upravena také trasa z Chaloupek k Chaloupeckému parkovišti (viz mapa, úprava nahladko bez stopovače). Celá trasa až k parkovišti je poměrně dobře sjízdná, i když vrstva sněhu není moc silná. Z Chaloupek je možné pokračovat po upravené trase směr Velký Močál/Jelení nebo prošlápnutou stopou na Rolavu.

Ve středu vyjela také rolba TJ Radon ve Vysoké Peci. Upravena byla Radon aréna (viz mapka, na klasiku i bruslení) + okolní louky (na bruslení), v délce celkem cca 5 km.


Údržba lyžařských tras 5.1.2021

Do terénu v úterý vyrazily po nočním a dopoledním sněžení celkem tři rolby, dva skútry a čtyřkolka. Rolbami se podařilo upravit většinu páteřních tras mezi Rolavou, Jelením, Perninkem, Abertamy a Božím Darem, včetně např. Mílovské cesty nebo trasy Jelení – Chaloupky.
Čtyřkolkou se stopovačem byly upraveny trasy v okolí Přebuzi a skútrem byla na bruslení utažena magistrála mezi Bublavou a Rolavou a osvětlené kolečko v Perninku.
Podmínky jsou velmi dobré, i když zatím ne ideální, a přestože občas se nějaké místo s kamínky ve stopě objeví, většina tras už je sjízdná na lepších lyžích.
Mimo tras, vyznačených na mapovém portálu zelenou barvou, proběhla zkušební úprava některých dalších tras, které však pro horší sjízdnost nebo úpravu jen části trasy nebyly na portál zadané. Jedná se např. o magistrálu u Božího Daru (Boží Dar – přístřešek HS), Bublavský okruh nad statky (obě trasy s opatrností sjízdné) nebo trasu Chaloupky – Chaloupecké parkoviště, která byla od Chaloupek upravena v délce cca dvou třetin, tedy ne až k Chaloupeckému parkovišti (příliš málo sněhu pro strojovou údržbu).
Za všechny běžkaře moc děkujeme řidičům roleb, skútrů i čtyřkolek za skvěle odvedenou práci.


Stav lyžařských tras 5.1.2021

V noci na úterý připadlo na hřebenech hor mezi 5 a 10 cm mokrého sněhu. Během dne se tak pokusíme, dle možností, upravit některé trasy v okolí Abertam, Božího Daru a Jelení. V plánu je také výjezd rolby TJ Radon ve Vysoké Peci (úterý večer/středa).
Pro aktuální informace sledujte naši facebookovou stránku facebook.com/KLMzapad a mapový portál Karlovarského kraje.

Aktualizace (14:30 hod.):
Rolbou z Abertam je upravena trasa Větrov – Červená jáma – Bludná – Blatenský vrch – Horní Blatná – hájenka Lesík – Červená jáma – Hřebečná – (Ryžovna) – Mrtvý rybník a rolba pokračuje dále směr okruh Karlova běhu (Vých. Abertamy/Barbora).
Skútrem z Bublavy je na bruslení upravena magistrála v úseku Bublava – Rolava.
Čtyřkolkou z Přebuzi je upravena klasická stopa na pláních u Přebuze, trasa k mostku směr Chaloupky a Stará Carlsfeldská cesta k hranici.
Rolbou z Jelení je upravena Bučinská a Schuppenberská cesta k perninskému nádraží. V plánu je dále úprava trasy Jelení – celnice a Jelení – Rolava.
Rolbou z Božího Daru je upravován velký a malý okruh Ježíškovy cesty a Cínová stezka.

Pro aktuální info o upravených trasách sledujte http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/

Foto: Cínová stezka a Ježíškova cesta mezi Božím Darem a v. n. Myslivny 5.1.2021.
IMG_20210105_084416 IMG_20210105_084411

Snímky z webkamer na Hřebečné (magistrála) a v Perninku (osvětlené kolečko).
640 (6) 640 (7)


Úprava tras skútrem/čtyřkolkou 3.1.2021

V neděli 3.1. proběhla po nočním sněžení úprava vybraných tras skútrem/čtyřkolkou:

PŘEBUZ: Upraven okruh na pláni nad Kovářskou boudou, vč. trasy ke Spadlému mostu (úprava čtyřkolkou se stopovačem na klasiku).

ABERTAMY: Okruh na pláni Větrově (skútrem se žehličkou bez stopovače)

OKOLÍ BOŽÍDARSKÉHO ŠPIČÁKU/MYSLIVEN, HŘEBEČNÉ: Skútrem bez přídavného zařízení projeta trasa: Myslivny – Krmelec – Cínová stezka ke Kaffenberské cestě, Špičácká cesta (Wunderblume) – Jáchymovská spojka – okruh Karlova běhu (Nová slatinská cesta + Šlajsna) – Mrtvý rybník – maringotka – přístřešek Uhlákovo.

BUBLAVA: Magistrála Bublava – Přední Ostružník – Rolava (skútrem se žehličkou bez stopovače)


Stav lyžařských tras 3.1.2021

V noci na neděli připadlo na horách dalších pár centimetrů sněhu. Sjízdnost lyžařských tras se tak opět lehce zlepšila. Pro úpravu rolbami je však sněhová pokrývka stále příliš slabá.
Vzhledem k veliké vytíženosti parkovišť na Božím Daru doporučujeme volit běžkování v okolí ostatních výše položených krušnohorských měst a obcí (Abertamy, Hřebečná, Pernink, Horní Blatná, Jelení, Přebuz,…).

Foto: Okolí Mysliven, Božídarského Špičáku a Mrtvého rybníku 2.1.2021