Běžkaři poslali na sbírkový účet 45 tisíc korun

DÍKY všem, kteří přispívají na úpravu lyžařských tras! Na účtu veřejné sbírky se od prosince sešlo téměř 45 tisíc Kč, průměrná výše příspěvku přitom činí 680,- Kč. Zkusme překonat padesátitisícovou hranici nebo třeba i zdvojnásobit částku vybranou v předchozí sezóně (28 495,- Kč)!
Potvrzení o daru, jehož výši je možné odečíst ze základu daně, na vyžádání rádi zašleme (pište na e-mail: prvni.krusnohorska.ops@gmail.com).

Přehled výše příspěvků na sbírkovém účtu od r. 2016:
– sezóna 2017/2017: 6 650 Kč
– sezóna 2017/2018: 28 495 Kč
– sezóna 2018/2019: 44 264 Kč (k 15.4.2019)

diky_za_prispevky_krusnohorska_magistrala

Poděkování řidičům roleb, skútrů a čtyřkolek za perfektní práci

Se závěrem sezóny přichází tradičně PODĚKOVÁNÍ těm, kteří se na údržbě lyžařských tras podílejí, ať už přímo či nepřímo, a bez jejichž práce a podpory by systém úpravy stop i informovanosti o jejich stavu, nemohl fungovat.

V první řadě DĚKUJEME ROLBAŘŮM i řidičům skútrů a čtyřkolek, kteří pro nás stopy od Bublavy po Horní Halži během celé sezóny upravovali, a bez jejichž obrovského nasazení by po lednové kalamitě nejspíš zůstala značná část tras neprůjezdná. DÍKY!!!
Za První Krušnohorskou o.p.s., která zajišťuje úpravu stop mezi Bublavou a Jelením/Perninkem a ve spolupráci s městem Boží Dar trasy mezi Červenou jámou, Plešivcem a B. Darem, děkujeme „našim“ rolbařům: Petrovi Vitáskovi (rolba Jelení), Martinovi Kostkovi a Jardovi Gernatovi (božídarské rolby). DÍKY ZA SKVĚLOU PRÁCI!

Za spolupráci děkujeme i ostatním subjektům a lidem, kteří se na údržbě stop podílejí:
– TJ Radon Vysoká Pec (Honza Kříž a spol.)
– Horalský spolek Přebuz (Michal Kratochvíl, Petr Holeček, Tomáš Jochman)
– Sdružení centrální Krušnohoří (perninská rolba – Jindřich Mach)
– Pavel Motlík (skútr Vých. Abertamy)
– Biatlonový spolek Eduard (Eduard, N. Město, Mariánská – B. Grulich a spol.)
– Skiareál Klínovec + město Loučná p. Kl. (Petr Müller a spol.)
– VSC Klingenthal (Bublavský okruh, Alex Ziron a spol.)
Děkujeme a těšíme se na spolupráci v sezóně 2019/2020!

podekovani rolbarum


Informace k projektu „Domácí vrch – únik z nudy do přírody“

domaci_vrch_kraslice_projekt_unik_z_nudy_do_prirody

Cílem projektu je rozvoj rekreačních funkcí lesního komplexu Domácí vrch navazujícího na zastavěné území města Kraslice formou uceleného systému volnočasových a sportovních aktivit umožňujících vyžití občanů napříč generacemi i různými úrovněmi fyzických schopností v přírodním prostředí příměstských lesů.

Realizace projektu bude mít pozitivní vliv na posílení environmentálních a neproduktivních funkcí lesa prostřednictvím činností využívajících jeho společenského potenciálu.

V rámci projektu budou zrealizovány naučné stezky s herními prvky, trasa pro cyklisty a na skalním masivu zajištěné stezky – ferraty. Bude provedena rekonstrukce cest pro lepší přístupnost pro veřejnost a nebyla opomenuta ani otázka údržby a pořádku v řešené lokalitě formou doplnění odpadkových košů.

Realizace: Městské lesy Kraslice spol. s r. o.
Partneři projektu: Město Kraslice a První Krušnohorská o.p.s.

MAS-Sokolovsko-logo-velkeProjekt je spolufinancován Evropskou Unií metodou CLLD, kterou v našem regionu administruje MAS Sokolovsko o.p.s.


MF Dnes: Krušné hory se loučí se sezonou, přesto stále lákají na sjezdovky i běžky

2019-03-20_124843Skiareály v Krušných horách mají před sebou poslední dny až týdny provozu, přestože některé stále lákají na skvělé podmínky. Navíc za zvýhodněné ceny. Ve výborné kondici jsou tradičně svahy nejvýše položeného střediska na Klínovci a Neklidu. „Připraveno je přes 28 kilometrů sjezdovek všech obtížností,“ uvedli správci areálu.

Na Klínovci už platí takzvaná standard sezona a dospělí lyžaři pořídí celodenní skipas za 750 namísto 790 korun.

Levnější je také středisko na Plešivci, které má v provozu lanovky Modesgrund a Abertamy a modročervenou sjezdovku Milenu, černočervenou Aidu a modrou Renatu. Skipasy, vyjma těch rodinných, koupí lidé s 50procentní slevou.

Lyžařům se ale vyplatí také Skipot v Potůčkách, jehož sjezdovky stále vypadají jako uprostřed zimy. Středisko bude v provozu určitě do neděle, tradiční večerní lyžování zkrátilo o hodinu, tedy do osmi večer. Stojí jen sto korun.

Do konce sezony už se musejí lidé obejít bez večerního lyžování na Bublavě, sjezdovky jsou ale stále skvěle zasněžené, platí ceny vedlejší sezony a netvoří se fronty.

V provozu je také skiareál Mariánky, kde se mohou návštěvníci těšit u pokladny na 30procentní slevy. Kdo koupí skipas online, dostane slevu padesátiprocentní.

Naopak sezonu už ukončilo ašské středisko, Náprava v Jáchymově či areály v Perninku. …

CELÝ ČLÁNEK
Autor: Jana Plechatá


Poděkování místním subjektům za podporu

Děkujeme všem místním subjektům, které podporují úpravu běžeckých stop – ať už dlouhodobě nebo nově od zimní sezóny 2018/2019:

* RESTAURACE RADNIČNÍ SKLÍPEK Boží Dar
* BÁČA STAVEBNÍ s.r.o.
* PENZION ČÁDA Boží Dar
* JPK – půjčovna a lyžařská škola Boží Dar
* HORSKÝ HOTEL MALAMUT Nové Hamry
* AUTOKEJVAL Hroznětín
* MUDr. ŠTĚPÁN NOVÁČEK Nová Role
* GREGORY SPORT Karlovy Vary
* ING. JIŘÍ KUPILÍK Horní Blatná
* UBYTOVÁNÍ PICURA Horní Blatná
* APARTMÁNY PERINGER Pernink
* PENZION U SNĚHULÁKA Boží Dar

DĚKUJEME!!!

PODPOŘIT NÁS MŮŽETE I VY! Bližší informace o možnostech podpory najdete ZDE.

samolepky_web_sponzori_1 banner lyzarske trasy 2019 web


Novinky.cz: Radosti a strasti strážců bílých stop

Poměrně výstižný článek nejen o přístupu běžkařů k úpravě lyžařských stop. Autorka vychází zejména ze zkušeností z Jizerských hor, aplikovatelný je ale i na ostatní česká pohoří, Krušné hory nevyjímaje.
2019-02-18_132851
Celý text článku: https://www.novinky.cz/zena/styl/496980-radosti-a-strasti-strazcu-bilych-stop.html


Štáb pořadu Běžkotoulky natáčel na Bublavě (12.2.2019)

Nebývalé množství sněhu, perfektní stopy na magistrále i na okruzích u Bublavy a skvělý tým. Takové byly dnešní BĚŽKOTOULKY na Bublavě a Přebuzi. Velký dík Horské službě Bublava za logistické zajištění celé akce, Mírovi Račkovi navíc za dokonalé průvodcovství po regionu, p. Keblúškovi z Penzionu Bublava za spolupráci a destinační agentuře Živý kraj za financování projektu. Vysílání pořadu je plánované na prosinec 2019.
bezkotoulky bublava 2019 web