Tipy na nadcházející víkend 16.-18.6.2017

Přehled akcí pořádaných 16.-18.6.2017 (sportovní, kulturní, aj.)

Pátek 16.6.2017
Cyrano v Buffalu divadelní hra (Nejdek, 19 hod.) info
Perninský masakr 2dřevosochání motorovou pilou info

Sobota 17.6.2017
Xtri Ostrov info
Duatlon s Petrou (Nové Hamry) info
Výstava „Abertamské rukavičkářství“ (MÚ Abertamy, 13-17 hod.) info
2. přátelské setkání v Perninku info
Nejdecká pouť info
Slavnostní otevření Retromusea (Nejdek) info
Perninský masakr 2dřevosochání motorovou pilou info

Neděle 18.6.2017
Johann-Georg-Lauf závod na kolečkových bruslích a lyžích (Johanngeorgenstadt) info
Perninský masakr 2 - dřevosochání motorovou pilou info

Další tipySONY DSC

Hornictví:
Štola Johannes (B. Dar – Zlatý Kopec)
Důl Mautitius (Hřebečná)

Cyklo:
Trail Park Klínovec stoneman-miriquidi
Stoneman Miriquidi
Trailcenter Rabenberg
Dvoudenní výlet po hřebenu Krušných hor

Přírodní zajímavosti:
NPR Božídarské rašeliniště
NPR Rolavská vrchoviště
Naučné trasy

Rozhledny:
Klínovec
Plešivec NPR_Rolavska-vrchoviste
Blatenský vrch
Fichtelberg
Auersberg
Aschberg


Rozhledna Pajndl letos slaví 120 let

rozhledna-nejdek_tisovsky-vrch-pajndlRozhledna na Tisovském vrchu – Pajndlu slaví letos kulaté jubileum.

Rozhledna byla postavena v letech 1895 až 1897 spolkem Nejdecká krušnohorská jednota (Neudecker Erzgebirgsverein). Za vzor jí posloužily nedaleké oblíbené rozhledny na Plešivci a Blatenském vrchu. Výška rozhledny od prahu vchodu až po vyhlídkovou galerii činí 18 metrů, což je více, než měří rozhledny na Klínovci a Plešivci. Na ochoz ve výšce 1000 m nad mořem vede 114 schodů točitého žulového schodiště. Vyhlídkovou plošinu završuje třímetrový prosklený přístřešek s bleskosvodem. Celá stavba od prahu až po špičku bleskosvodu tedy měří 24 metrů.

Rozhledna byla slavnostně otevřena 1. září 1897. V roce 1908 k ní byla přistavěna stylová výletní restaurace nazvaná „Berg Heil“ (Horám zdar), jejíž prostory se v roce 1923 ještě zvětšily. Restaurace sloužila ještě v době 2. světové války, poté zanikla.

Po válce začala rozhledna chátrat. Její stavební stav se rok od roku zhoršoval. V letech 1986 – 1987 došlo pajndl-nejdekk technicky náročné a rozsáhlé rekonstrukci i za pomoci Horské služby Nové Hamry. Zábradlí na ochozu bylo odlito v nejdeckých slévárnách Metalis.

V roce 1995 byla prohlášena kulturní památkou. O dva roky později došlo k dalším stavebním úpravám.

Rozhledna nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů v západním a středním Krušnohoří nejen na Krušné hory a jejich nejvyšší hory Klínovec a Fichtelberg, ale i na výšiny Slavkovského lesa a Karlovy Vary. Za příznivého počasí je možné spatřit i vzdálené vrcholky Šumavy.

Město Nejdek připravuje v rámci oslav výstavu Naše rozhledna v nejdeckém muzeu, jejíž vernisáž je naplánována na 1. září 2017 – tedy na den 120. výročí rozhledny. V sobotu 2. září 2017 se můžete zúčastnit neorganizovanéto turistického výšlapu k rozhledně, kde se můžete těšit na Pouliční divadlo Viktora Braunreitera, kejklířská vystoupení s workshopem, tematické suvenýry a občerstvení.

Zdroj: Město Nejdek
Poděkování partnerům údržby běžeckých stop

Za výborné podmínky v letošní sezóně patří velký dík zejména přírodě, ale bez subjektů, které nás podporují, bychom nemohli přívaly sněhu proměňovat v desítky a stovky kilometrů stop, které využívají tisíce spokojených běžkařů.

Poděkování patří zejména krušnohorským obcím a Karlovarskému kraji, z jejichž rozpočtů je pokryta velká část výdajů spojených s údržbou běžeckých stop. Děkujeme také dalším subjektům a městům (Ostrov, Nejdek, Karlovy Vary), které na úpravu běžeckých stop pravidelně přispívají. DÍKY!!!

loga-sponzori-orezTestování lyží Fischer a vosků Skivo na Božím Daru 11.-12.3.2017

Pokud máte rádi hory, sníh, běžecké lyžování a veškerou zábavu s tím spojenou, tak neváhejte a navštivte o nadcházejícím víkendu SNOW TOUR na Božím Daru. Budete mít možnost zdarma otestovat nové modely běžek FISCHER a zároveň si nechat namazat své běžky vosky SKIVO. O vše se postarají profesionálové z týmu SNOW tour!

Bližší informace o testování naleznete na webu snow.cz a na facebooku.

Běžky 03 11-12 Boží DarVýsledky závodu „Světlušky 2017″

Výsledky závodu v běhu na lyžích s čelovkou – „Světlušky„, který hostil ve čtvrtek 23.2.2017 areál Novako na Božím Daru, jsou ke stažení zde.

Pořadatelům z lyžařského areálu NOVAKO děkujeme za krásný závod i za letitou podporu údržby lyžařských běžeckých stop v Krušných horách!

svetlusky-novako-2016-obr    05-logo-novako