Cínové slavnosti 2021 (14.8.2021)

cinove slavnosti horni blatna 2021Chcete se naučit rýžovat zlato a jiné drahé kamení a vyrýžovat si i nějakou vlastní zlatinku? Pak se zúčastněte Cínových slavností 2021, které začnou 14. srpna 2021 v 15 hodin na náměstí v Horní Blatné. Při rýžování povede vaši ruku trojnásobná mistryně světa v rýžování zlata Veronika Štědrá. Bezplatně budete také moct navštívit muzeum v Horní Blatné a zhlédnout nový film „Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří – památka světového dědictví UNESCO“.

Zdroj: https://www.facebook.com/montanregion

Za bohatstvím starého lomu na Ryžovně (17.6.2021)

ryzovna-krusne-horyMuzeum Karlovy Vary ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR Vás zve na zajímavou vycházku do přírody v okolí Ryžovny.
Ve čtvrtek 17. června od 17 hodin se s průvodci Petrem Krásou z AOPK ČR a Janem Matějů z Muzea Karlovy Vary můžete vypravit do Krušných hor za zajímavostmi přírodní rezervace Ryžovna. Můžete se těšit na jedinečnou ukázku sloupcovité odlučnosti čediče, horské suťové lesy s pokroucenými buky, horská prameniště a rašelinné louky s rozmanitou mokřadní flórou. Ukážeme si i několik druhů orchidejí a masožravých rostlin a pokocháme se jedinečnými výhledy na Krušnohorské pláně.
Délka exkurze je do 3 km, ovšem místy náročným terénem. Sraz je na vrcholu stoupání při silnici Ryžovna–Hřebečná, kam se lze dopravit na kole, autem nebo pěšky.

ryzovna-muzeum-pojdte-s-nami-do-prirody