Info: Chaloupecká cesta + Vysoká Pec 6.1.2021

V rámci úterní úpravy stop byla z větší části upravena také trasa z Chaloupek k Chaloupeckému parkovišti (viz mapa, úprava nahladko bez stopovače). Celá trasa až k parkovišti je poměrně dobře sjízdná, i když vrstva sněhu není moc silná. Z Chaloupek je možné pokračovat po upravené trase směr Velký Močál/Jelení nebo prošlápnutou stopou na Rolavu.

Ve středu vyjela také rolba TJ Radon ve Vysoké Peci. Upravena byla Radon aréna (viz mapka, na klasiku i bruslení) + okolní louky (na bruslení), v délce celkem cca 5 km.


Stav lyžařských tras 3.1.2021

V noci na neděli připadlo na horách dalších pár centimetrů sněhu. Sjízdnost lyžařských tras se tak opět lehce zlepšila. Pro úpravu rolbami je však sněhová pokrývka stále příliš slabá.
Vzhledem k veliké vytíženosti parkovišť na Božím Daru doporučujeme volit běžkování v okolí ostatních výše položených krušnohorských měst a obcí (Abertamy, Hřebečná, Pernink, Horní Blatná, Jelení, Přebuz,…).

Foto: Okolí Mysliven, Božídarského Špičáku a Mrtvého rybníku 2.1.2021


Foto: B. Dar – Mrtvý rybník – Hřebečná – Bludná – Mílov

Po pondělním sněžení je sjízdná také trasa Boží Dar – Špičácká cesta – Mrtvý rybník – Červená jáma – Bludná – Mílov – Myslivny – Boží Dar.
Trasa je sjízdná na starších lyžích, je třeba počítat s několika kritickými úseky (např. na pláni u Hřebečné, v lese před sjezdem k Červené jámě nebo ve sjezdu k Hájům.
Přírodní rezervace Oceán, Trousnická a Dračí skála (10.10.2020)

Podzimní hluboká rašeliniště s jezírky patří k jedněm z nejúchvatnějších přírodních zážitků v našem kraji. Navštívíme odlehlé kouty kam i přírodovědci zabloudí jen zřídka. Budeme pozorovat vybarvené rašeliníky, ostřice a suchopýry, navštívíme zbytky původních listnatých i jehličnatých lesů i krásné skalní útvary. Nebudou chybět vzácné rosnatky, kyhanky, šichy, ochutnáme plody klikvy. Pokusíme se zastihnout rašelinomilné druhy živočichů. Víte kolik vody je v rašeliníku, jak hluboký je Oceán, co je to koprofilní tyrfobiont? A chcete si přinést pár borůvek na koláč?

Přírodní rezervace Oceán, Trousnická a Dračí skála
Den: sobota 10. října 2020
Čas: 9:45.
Místo: Sraz v 9:45 na horním vlakovém nádraží v Karlových Varech.
Doprava tam: vlak Karlovy Vary (9:55) – Nejdek – Oldřichov (10:39).
Doprava zpět: více možností, vlak Nejdek-Oldřichov (15:12, 16:54) – Karlovy Vary (16:05, 17:41), bus Pernink, škola (16:27) – Karlovy Vary (17:35).
Trasa: Terénní vycházka do nitra málo známých rašelinišť a na okolní zajímavé vrcholky (délka 6–8 km). Větší část trasy povede mimo cesty náročným podmáčeným terénem i skrze kleč. Vhodné pro zdatnější návštěvníky. Nelze s sebou brát psy z důvodu možného plašení vzácných druhů živočichů. Nutné holínky nebo alespoň vyšší pohorky.
Průvodce: Mgr. Vladimír Melichar (Pila).
Upozornění: Počet účastníků omezen! Nutné se předem přihlásit!
Kontakt na přihlašování: V. Melichar, VMelichar@seznam.cz, tel.: 606 405 384, možno SMS.

draci trousnicka skala ocean pernink