Přírodní rezervace Oceán, Trousnická a Dračí skála (10.10.2020)

Podzimní hluboká rašeliniště s jezírky patří k jedněm z nejúchvatnějších přírodních zážitků v našem kraji. Navštívíme odlehlé kouty kam i přírodovědci zabloudí jen zřídka. Budeme pozorovat vybarvené rašeliníky, ostřice a suchopýry, navštívíme zbytky původních listnatých i jehličnatých lesů i krásné skalní útvary. Nebudou chybět vzácné rosnatky, kyhanky, šichy, ochutnáme plody klikvy. Pokusíme se zastihnout rašelinomilné druhy živočichů. Víte kolik vody je v rašeliníku, jak hluboký je Oceán, co je to koprofilní tyrfobiont? A chcete si přinést pár borůvek na koláč?

Přírodní rezervace Oceán, Trousnická a Dračí skála
Den: sobota 10. října 2020
Čas: 9:45.
Místo: Sraz v 9:45 na horním vlakovém nádraží v Karlových Varech.
Doprava tam: vlak Karlovy Vary (9:55) – Nejdek – Oldřichov (10:39).
Doprava zpět: více možností, vlak Nejdek-Oldřichov (15:12, 16:54) – Karlovy Vary (16:05, 17:41), bus Pernink, škola (16:27) – Karlovy Vary (17:35).
Trasa: Terénní vycházka do nitra málo známých rašelinišť a na okolní zajímavé vrcholky (délka 6–8 km). Větší část trasy povede mimo cesty náročným podmáčeným terénem i skrze kleč. Vhodné pro zdatnější návštěvníky. Nelze s sebou brát psy z důvodu možného plašení vzácných druhů živočichů. Nutné holínky nebo alespoň vyšší pohorky.
Průvodce: Mgr. Vladimír Melichar (Pila).
Upozornění: Počet účastníků omezen! Nutné se předem přihlásit!
Kontakt na přihlašování: V. Melichar, VMelichar@seznam.cz, tel.: 606 405 384, možno SMS.

draci trousnicka skala ocean pernink