Řezbářské sympozium na Celnici/Jelení (11.7.2020)

rezbari_celnice_jeleniV sobotu 11. července bude Celnice nad Jelením hostit od 9 do 18 hod. řezbářské sympozium. Svůj um zde předvedou řezbáři Tonda a Pepa, kteří jsou velmi známí svou precizní prací v celém kraji i mimo nej. Během dne bude hrát kapela, která se postará o dobrou a pohodovou atmosféru. Od 14 hodin proběhne Speed carving kde oba borci během hodiny vyřežou sochy, které se následně vydraží. Proto si nezapomeňte značnou hotovost, bude také možné si od kluků zakoupit jejich díla, která s sebou přivezou na ukázku jejich řemesla. Bližší informace zde.
Budeme se těšit na návštěvu.
V případě nepřízně počasí se akce nebude konat.
rezbari_celnice_jeleni_01 rezbari_celnice_jeleni_02
Pojďte s námi do přírody 2020: Přírodovědné akce a vycházky

pojdte s nami do prirody 2020 orezCyklus přírodovědných akcí a vycházek „Pojďte s námi do přírody“ je nejrozsáhlejším projektem, který běží v chebském muzeu již od roku 2005. V rámci něho je každoročně organizováno několik desítek přednášek, výstav, exkurzí a dalších akcí v regionu nejzápadnějších Čech zhruba od Domažlic po Jáchymov.

Termíny jednotlivých akcí včetně bližších informací najdete na webu chebského muzea. Stáhnout si můžete také brožurku ve formátu pdf.

pojdte s nami do prirody 2020 (2) pojdte s nami do prirody 2020 (1)


Úklid Nejdecka 2020 (20.6.2020)

uklid_nejdecka_2020
nejdek mapaNejdek, Bernov, Fojtov, Lesík, Lužec, Oldřichov, Pozorka, Suchá, Tisová, Vysoká Štola.

Pojďme uklidit přírodu podél cest a cestiček našeho krásného města a okolí.

Vzhledem ke zrušení letošní Nejdecké poutě vám nabízíme alternativu v podobě procházky přírodou spojené se sběrem odpadků. Vyrazit můžete kdykoliv během soboty, 20. června. Od 9 hod. si budete moci na fotbalovém hřišti vyzvednout igelitové pytle a rukavice. Na stejném místě nám také předáte informaci o trase Vaší procházky. Nasbírané odpadky budete moci nechávat podél cest, případně je odvézt na fotbalové hřiště, AVE Nejdek se poté postará o jejich likvidaci.
Těšíme se na Vás! Vítaná je účast i dalších spolků, sportovních oddílů.

Partneři akce: Město Nejdek, AVE Nejdek