Geologické odpoledne v Mincovně (3.9.2016)

Odpoledne pro zájemce o geologii nabídne bohatý program, v jehož rámci zazní přednášky o minerálech a mineralogii a o Jáchymovu jakožto mineralogické perle Krušnohoří. Zájemci z řad dětí i dospělých se mohou zúčastnit řady soutěží, komentovaných prohlídek mineralogické expozice muzea i určování minerálů, které si s sebou přinesou.
Část programu se bude odehrávat v chladných sklepních prostorách a součástí soutěží bude i rýžování minerálů ve vaničkách s vodou. Proto je žádoucí zvolit vhodné oblečení pro sebe i své děti. Po celou dobu programu bude návštěvníkům otevřena i stálá expozice muzea.

Geologické odpoledne v Mincovně Geologické odpoledne v Mincovně

preview-3553-cobaltkoritnigit

Podrobné informace naleznete na webových stránkách jáchymovského muzea.


Ostrov chystá výstavu o Marcebile

marcebilla krusne horyTušíte, kdo je Marcebila? Zahlédli jste její jméno v médiích? Či jste je zaslechli v šepotu z mlhy při lesní procházce svahy Krušných hor? Ať tak či onak, Marcebila je strážkyní, legendou i duchem Krušných hor a po mnoha letech se vrací, a to především do našeho povědomí. Duchů a bytostí mají Krušné hory více, ale Marcebila mezi ostatními kraluje: jak četností výskytu v kronikách, tak přímo v krajině. A právě pověst o Marcebile se stane letním tématem výstavy ve Dvoraně ostrovského zámku od konce července do druhé poloviny září.
Panelová výstava mapující legendu o Marcebile v Krušných horách vzniká v těsné spolupráci s Petrem Mikšíčkem a spolkem DoKrajin. Výstavou však nekončíme; připraven bude i doprovodný audiovizuální program. Od roku 2013, kdy byla Marcebila zvolena vládkyní Krušnohoří, vzniklo několik krátkých hraných a animovaných filmů právě z dílny Petra Mikšíčka. Některé z nich můžete vidět v dole Mauritius na Hřebečné. Těšit se ovšem můžeme i na projekty, které budou teprve realizovány. Ústecký a Karlovarský kraj společně podpořily vznik scénáře k celovečernímu filmu o Marcebile. V současné době je jeho první verze hotova a řeší se realizace. Od ledna probíhá natáčení seriálu Krušné horory pro Destinační agenturu Krušné hory, který uvádí právě Marcebila, a v srpnu se s ní můžete blíže seznámit na Landart setkání v Königsmühle.

Na otevření výstavy „Marcebila se vrací do Krušných hor“ vás zveme do Dvorany ostrovského zámku ve čtvrtek 28. července v 17 hod.

zámek Ostrov – Dvorana, vstup volný

PROVOZNÍ DOBA:
po a st: 7.00 až 12.00 hod. a 13.00 až 17.00 hod.
út a čt: 7.00 až 11.30 hod. a 12.00 až 15.00 hod.
pá: 7.00 až 11.30 hod. a 12.00 až 14.30 hod.

http://www.dk-ostrov.cz/program/vystavy/958-marcebila-duch-krusnych-hor.html