Krušnohorskou magistrálu snímají nově 3 webkamery

V nadcházející zimní sezóně budou mít běžkaři opět o něco lepší přehled o tom, jak to v Krušných horách se sněhem a stavem stop vypadá. Přímo na trase Krušnohorské lyžařské magistrály byly během letošního podzimu instalovány tři webové kamery, a to na Bučinské cestě, na Hřebečné U maringotky a na rozcestí pod Špičákem (mapa).

Snímky z těchto i dalších webových kamer v Krušných horách najdete ZDE.

Děkujeme Karlovarskému kraji za finanční podporu, díky níž se nám podařilo během léta a podzimu realizovat také další údržbové práce na lyžařských trasách.
Poděkování patří také vlastníkům dotčených pozemků, lesní správě i orgánům ochrany přírody za umožnění realizace této akce – jmenovitě: Náboženské matici, Polesí Nejdek Arcibiskupství pražského, městu Jáchymov, Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR a panu Marešovi.

Instalaci kamer i jejich provoz zajišťuje společnost Wolfnet, které tímto děkujeme za perfektní spolupráci.
webkamery-prehled-krusne-hory-KLM


iDnes: Novinky v krušnohorských běžeckých stopách

Pro běžkaře je na zimní sezónu 2019/2020 připraveno hned několik novinek, včetně přírůstku do strojového parku nebo webových kamerách na magistrále. Díky dotaci od Karlovarského kraje ve výši 500 tis. Kč se na lyžařských trasách podařila realizovat i řada dalších prací, především terénních úprav (rozšíření či odvodnění problematických úseků logo_karlovarsky_krajcest), prořezů náletových dřevin či výroby několika mostků na trase páteřní magistrály. Na trasách přibudou také informační cedule a neběžkující obyvatele a návštěvníky Krušných hor jistě potěší úprava vytipovaných tras pro pěší. Podrobnější informace přináší článek MF Dnes.

2019-11-29_135529